Информирај се - OhridNews
Baner Rajska dolina – desktop
 • Kostal
 • Dr. Batkoski
  Банер ХОТАМ – дополнителни вработувања 2022
  Baner Mt Auto
  АСП ДАЛВИНА 1
 • Десет повредени во пожар во хотел во скопската чаршија

  21.05.22 20:05

  Капиталните инвестиции со ребалансот намалени за шест милијарди денари, планиран..

  21.05.22 15:49

  Со пригодна свеченост одбележан патрониот празник на СОСУ „Св. Кирил и Мето..

  21.05.22 14:15

  Бочварски: Општините сами може да изработат планови за Охридското крајбрежј..

  21.05.22 13:33

  Сообраќајна несреќа на булеварот „Туристичка“

  21.05.22 13:03

  Нов времен режим на сообраќај на улиците „Македонски Просветители“ и „Димит..

  21.05.22 10:48

  Видео+фото: Марш на учениците од ООУ „Христо Узунов“ за подигнување на свес..

  21.05.22 10:08

  Фото: Проектот „Мојот професионален модел на вработен“ промовиран во предво..

  21.05.22 09:19

  Банер за Вести: Војна во украина
  Зеленски: Војната ќе биде крвава, но ќе заврши со дипломатски средства

  21.05.22 16:08

  Русија забрани влез за 963 Американци, меѓу кои Бајден, Блинкен и шефот на ..

  21.05.22 15:22

  Русија уништи пратка оружје што Западот и ја достави на Украина

  21.05.22 14:31

  Пентагон: Нема знаци дека Русија користи ласерско оружје во Украина

  21.05.22 10:07

  Зеленски предлага формален меѓународен договор за надомест на штетата со ко..

  21.05.22 10:05

  Линдлер: Г7 и глобалните институции одвојуваат 19,8 милијарди долари за Укр..

  20.05.22 16:17

 • Cuba Libre
  30 godini restoran Sv. Sofija
  Baner Kosta Abras
  Baner Restoran Cun
 • Kampanja Total tv
 • Трофејот на Светското првенство на ФИФА пристигна во Македонија

  21.05.22 19:57

  Натпреварувачки дух и силна еколошка порака од Првата едриличарска регата сезона..

  21.05.22 19:04

  Хуманитарна велосипедска тура во недела околу Охридското Езеро

  21.05.22 10:36

  Македонската репрезентација во традиционално карате на европскиот карате ку..

  21.05.22 10:02

  Здруженија за заштита на човекови права бараат компензација од 440 милиони ..

  19.05.22 16:30

  Пресметки во Севиља, уапсени пет навивачи на Ајнтрахт

  18.05.22 16:07

  Васоски можен наследник на Канатларовски на репрезентацијата до 21 година

  18.05.22 15:04

  ФФМ: Баражот меѓу Тиквеш и Воска ќе се игра во Струмица

  18.05.22 14:59

  ПМФЛ Бараж: Воска ќе се соочи со Тиквеш, Скопје со Беласица

  17.05.22 14:16

  Македонската Боречка федерација ќе реализира регионален проект за обука на ..

  17.05.22 13:54

  Канатларовски го објави списокот на фудбалери за последните два квалификаци..

  17.05.22 13:51

  Значајни резултати на атлетичарите од АК „Охрид трчаТ“ на атлетскиот митинг..

  17.05.22 10:35

 • Miren son
  Банер Информации Општина Охрид
 • Бронзена скулптура од 500 килограми украдена во Германија

  19.05.22 09:29

  Нова понуда во Германија: Хамбургер со банани, јагоди, маслинки, шлаг

  17.05.22 09:01

  Чешка го отвори најдолгиот висечки мост во светот

  14.05.22 09:19

  Скулптури на Дега и Пикасо со рекорди на аукција во Њујорк

  13.05.22 08:53

 • Банер Совет за етика во медиуми
 • МИА Банер