Спорт - OhridNews
Здруженија за заштита на човекови права бараат компензација од 440 милиони долари од ФИФА

19.05.22 16:30

Амнести Интернешнл и други здруженија за заштита на човековите права ја повикаа ФИ...

Белград домаќин на завршниот турнир во кошаркарската Евролига

19.05.22 12:31

Белград од денеска до сабота ќе биде домаќин на завршниот турнир во кошаркарската ...

Пресметки во Севиља, уапсени пет навивачи на Ајнтрахт

18.05.22 16:07

Пет навивачи на Ајнтрахт Франкфурт се упасени доцна вчеравечер во Севиља, откако о...

Васоски можен наследник на Канатларовски на репрезентацијата до 21 година

18.05.22 15:04

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година во јуни ги очекува двата завршн...


ФФМ: Баражот меѓу Тиквеш и Воска ќе се игра во Струмица

18.05.22 14:59

Бараж натпреварот меѓу Тиквеш и Воска во кој победникот ќе обезбеди место следната сезона во Првата македонска фудбалска лига ќе се игра на стадионот „Младост“ во Струмица, в не...

ФФМ ќе чека инструкции од МВР за баражите од ПМФЛ

18.05.22 09:34

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) соопшти вчера вечерта дека конечната одлука за местата на одигрување на двата бараж натпревари за настап во Првата македонска фудбалск...

Лига Европа: Над 5.000 полицајци ангажирани за утрешното финале во Севиља, во градот доаѓаат 150.000 навивачи

17.05.22 16:14

Повеќе од 5000 полицајци се во состојба на готовност во Севиља во очекување во градот да пристигнат огромен број фудбалски навивачи од Германија и Шкотска за утрешното финале во...

ПМФЛ Бараж: Воска ќе се соочи со Тиквеш, Скопје со Беласица

17.05.22 14:16

Бараж дуелите помеѓу Воска Спорт – Тиквеш и Скопје – Беласица ќе ги одредат тимовите кои од следната сезона ќе бидат дел од Првата македонска машка фудбалска лига Ова го одреди ...

Македонската Боречка федерација ќе реализира регионален проект за обука на млади борачи и тренери

17.05.22 13:54

Боречката федерација на Република Северна Македонија (БФРСМ), во соработка со боречките федерации на Хрватска и Србија, ќе го реализира двегодишниот проект „Боречка академија за...

Канатларовски го објави списокот на фудбалери за последните два квалификациски меча против Ерменија и Украина

17.05.22 13:51

Селекторот на Фудбалската репрезентација до 21 година, Драги Канатларовски, го објави списокот на фудбалери за последните два квалификациски меча против Ерменија и Украина Фудба...

Значајни резултати на атлетичарите од АК „Охрид трчаТ“ на атлетскиот митинг во Скопје

17.05.22 10:35

42 атлетичари членовите на АК „Охрид трчаТ” учествуваа на атлетски митинг „Светски ден на атлетиката” во Скопје и постигнаа значајни резултати во соодветните категор...

Кан за заминувањето на Левандовски: „Нема играч над клубот“

17.05.22 10:10

Извршниот директор на Баерн Минхен, Оливер Кан, одбива да го одобри заминувањето на Роберт Левандовски Како што пренесува Еуроспорт, Кан се спротивставил на одлуката на Полјакот...

Атлетичарите Поп Арсова и Илиевски ги подобрија македонските рекорди во маратон

16.05.22 16:10

Атлетичарите од АК „Делта“ од Скопје, Адријана Поп Арсова во женска и Драган Ивановски во машка конкуренција постигнаа нови македонски рекорди во маратон, кои и досега беа во ни...

2 златни, 7 сребрени и 6 бронзени медали освои охридските каратисти од карате клуб „Кун-су-то”

16.05.22 15:48

2 златни, 7 сребрени и 6 бронзени медали освои охридските каратисти од карате клуб „Кун-су-то” на меѓународниот карате турнир „Солидарност опен 2022“ кој се одржа на 15 мај во С...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер