Вести - OhridNews
Garden_Emilija Marinova
Ресторанот „Минами“ во нов амбиент со одлична понуда и незаменлив поглед од 1100 метри надморска висина

30.03.19 07:00

Со нов лик, вкусна традиционална храна, зголемена понуда и капацитет и неодолив по...

Херојот Марко Пејчиновски се подготвува за нов подвиг

19.03.19 09:55

Марко Пејчиновски кој на 28 август минатата година, приреди сензација препливувајќ...

Почина Лук Пери, ѕвездата од „Беверли Хилс“

04.03.19 22:28

Актерот Лук Пери, кој е најпознат по улогата на Дилан во популарната серија од 90-...


Нов мегамаркет „МИСА“

19.04.19 20:00

Маркетите „МИСА“ им се добро познати на стружани и охриѓани На неколку одбрани локации низ Струга и Охрид, тие се главните артерии за снабдување на градот на големо и мало Но, о...

Фото: Почна изградбата на Домот за стари лица во населба Далјан

19.04.19 16:42

Во местото викано Галеш во населбата Далјан, денеска, беа поставени темели на Домот за стари лица Местото предходно oд општината на лицитација го купи градежната фирма „Илинден“...

Во Охрид евидентирани три случаи на заболени од морбили

19.04.19 16:33

Во периодот од 13 април до денеска во земјава пријавени се вкупно 121 случај на мали сипаници, соопшти Институтот за јавно здравје Од вкупниот број на ново пријавени заболени ли...

Засилени инспекциски контроли пред велигденските празници

19.04.19 16:12

Во пресрет на велигденските празници и зголемената побарувачка на јајца, бои за јајца, месо и други прехранбени производи, инспекциските служби на Агенцијата за храна и ветерина...

Во четврток ќе се одржи традиционалниот Велигденски базар

19.04.19 13:16

На 25-ти април, четврток, во 1100 часот на плоштадот Чинар, во организација на јавното претпријатие Градски Пазар, ќе се одржи Велигденски базар на кој ќе бидат изложени традици...

Во сообраќајна незгода повреден велосипедист

19.04.19 12:42

На регионалниот пат Охрид-СвНаум, во близина на населба Рача, вчера во 1150 часот, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патнички автомобил марка „Голф“ со охридски...

Високо признание за Охридско лето на ЕФА самитот во Лисабон

19.04.19 11:51

Фестивалот „Охридско лето“ е на високото трето место во Европската Асоцијација на Фестивали која вклучува 100 фестивали од 40 земји, оценија делегатите на годинешново Генерално ...

Филмот „Ругање со Христос“ на 30 април премиерно во Охрид

19.04.19 09:45

На 30 април во Центарот за култура „Григор Прличев“, со почеток во 19 часот, премиерно ќе биде прикажан филмот  „Ругање со Христос“ во режија на Јани Бојаџи Улогите во филмот ги...

Од утре тимови на терен ќе вршат вакцинација

18.04.19 14:38

Министерот за образование, Арбeн Адеми, информираше дека од утре медицински мобилни тимови ќе започнат вакцинирање на терен Инаку, вчера, министерот за здравство Филипче најави ...

Тројца охриѓани се карале, завршиле во полиција

18.04.19 12:10

На улица „Прилепска“ во Охрид, вчера, околу 1530 часот, нарушен бил јавниот ред и мир со карање помеѓу три лица од Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски Лица...

Dr Batkoski pod artikli