Свет - OhridNews
„Ѓаволите“ им се одмаздија на Мурињо и Тотенхем (видео)

11.04.21 20:02

Пласманот во топ 4 на табелата во англиската Премиер лига е речиси невозможна мисија за Тотенхем и Жозе Мурињо, откако „петлите“, денеска, претрпеа пораз 1-3 од Манчестер Јунајт...

Лахоз се повредил, Манзано ќе го суди Ел класико

09.04.21 20:53

Матеу Лахоз, иако делегиран, нема да го суди утрешниот натпревар помеѓу Реал и Барселона Еден од најдобрите шпанските судии се повредил, во средата, кога го судеше дербито во Ли...

Наскоро актерско деби на Ибрахимовиќ

09.04.21 09:06

По неодамнешниот успешен настап како водител и интерпретатор на престижниот музички фестивал „Сан Ремо“, фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, наскоро ќе го има и своето акте...

ЛЕ: Виљареал славеше во Загреб, полуфиналето им се смешка на „ѓаволите“ (видео)

08.04.21 23:04

Фудбалерите на Виљареал, Манчестер Јунајтед и Рома остварија позитивни резултати на гостински терен, победувајќи во првите мечеви од 1/4 финалето во Лигата на Европа „Жолтата по...

ЛШ: Пораз за збогум на Вардар, Веспрем во топ 8

08.04.21 20:53

Екипата на Вардар во осминафиналната фаза ги заврши годинешните мечеви во Лигата на Шампиони Подобар ривал од „вардарци“ беше унгарскиот гигант Веспрем, кој славеше во двата меч...

Почетокот на Ролан Гарос пролонгиран една недела

08.04.21 18:18

Ролан Гарос, вториот Гренд слем во сезоната, ќе започне една недела подоцна од стандардниот термин „Лекип“, објави дека турнирот ќе се одржи од 30мај до 13јуни Ова значи дека па...

Романскиот судија за хуманитарни цели го земал автограмот од Халанд

08.04.21 14:36

Помошниот судија Октавијан Чавре кој веднаш по натпреварот од Лигата на шампионите Манчестер сити – Борусија (2:1) пред сите што беа во тој момент на просторот под трибините, вк...

Суперлативи од ЕХФ за Лазаров, Нант со пресврт го елиминираше Киелце (видео)

08.04.21 11:29

Ракометарите на Нант приредија мало изненадување во осминафиналните двобои од Лигата на Шампиони, елиминирајќи го полски Киелце, со вкупен резултат 58-56 Пласманот во топ 8 не е...

Боатенг заминува од Баерн Минхен, Де Брујне против трендот во модерниот фудбал

08.04.21 10:35

Репрезентативецот на Белгија, Кевин де Брујне, стави потпис на новиот договор со Манчестер Сити, продолжувајќи ја соработката со англискиот клуб до 2025 година Информацијата за ...

ЛЕ: „Ѓаволите“ гостуваат во Шпанија, Ристовски, Адеми и Динамо на мегдан со Виљареал

08.04.21 09:48

Вечерва, во најмасовното клупско натпреварување, Лигата на Европа, ќе се одиграат првите натпревари од четвртфиналето Четирите пресметки се интересни сами по себе Најмногу внима...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер