Убавина - OhridNews

Убавина

14.12.23 10:32

Мејкап артистката Мери Бајрамовска прогласена за инфлуенсерка на годината на…

Мејкап артистката, охриѓанката Мери Бајрамовска прогласена за инфлу...

10.12.23 10:30

Фото: Студио „SKILL, hair & make up“ од сега во…

Синонимот за убавина и професионалност, студио „SKILL, hair & m...

03.12.23 13:18

Врвно манекенско име од Македонија ја покорува модната Европа

На 27 ноеври се одржа една од познатите манифестации за makeup Beau...

21.11.23 16:46

Кичевчанката Ева, брилира на швајцарските модни писти

На 17 ноември се одржа еден од најпознатите саеми во Паерне Швајцар...

30.07.23 23:33

Охриѓанката Мери Бајрамовска ги разубавува естрадните уметнички од регионот

Охрид летово е исполнет со гости, но и со бројни настани и концерти...

03.05.23 15:16

Охриѓанецот Секи Ракиповски дотерува познати личности и естрадни ѕвезди

Сезоната на настани и настапи на познати естрадни имиња во Охрид по...

05.04.23 21:33

Фото галерија: Најновите модни модели пристигнаа во Охрид во бутик…

Бутикот „Емили“ кој низ годините постави високи стандарди во работе...

15.02.23 12:40

Февруарски попуст во бутик „Емили“

Обезбедете квалитетно парче облека за убавите моменти кои ве очекув...

26.10.22 12:12

Охрид добива рустикално козметичко студио „Petit salon“

Во четврток, 27 октомври, ќе започне со работа рустикалното козмети...