Македонија - OhridNews

Македонија

21.02.24 18:50

Раководството на СДСМ му дава поддршка на Пендаровски за нов…

Раководството на СДСМ попладнево донело одлука да поддржи втор прет...

19.08.22 10:39

Фото: Во Струга почнаа да се почитуваат мерките на штедење,…

Некои подзаборавени навики за кои се сметаше дека се одамна напуште...

31.05.22 10:36

АЕТМ: Македонците најмногу купувале онлајн од Обединетото Кралство, Ирска и…

Согласно објавените податоци од Народната Банка на Република Северн...

01.04.22 08:31

1 април – Денот на шегата

Денеска се одбележува 1 април – Денот на шегата Ова не е национален...

30.01.22 08:27

Сончево со мала до умерена облачност

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни ко...

01.01.22 16:02

Најголем дел од домашниот буџет се троши на храна и…

Домаќинствата во 2020 година најмногу од домашниот буџет – 45 проце...

13.12.21 19:56

Раст на користењето на интернет и онлајн купувањето во земјава,…

Користењето на интернет и онлајн купувањето во земјава годинава бел...

07.12.21 12:18

Претстојната зима ќе биде потопла и со повеќе снег

Зимата 2021/2022 се очекува да биде со малку надпросечни температур...

04.11.21 18:17

Во просек жените во земјава извршуваат 72,5 отсто од вкупната…

Во просек жените во земјава извршуваат 72,5 отсто од вкупната непла...