Што, кога, каде? - OhridNews
Прва лига: „Галебите“ гостуваат во Скопје

21.01.19 14:33

Кошаркарскиот клуб АВ Охрид втората полусезона во македонската кошаркарска елита ќ...


Втора МФЛ: „Рибарите“ против Пелистер на СРЦ „Билјанини Извори“

10.09.19 17:53

Фудбалскиот клуб Охрид Лихнидос, в недела во 15 часот и 30 минути, во рамките од четвртата рунда во Втората македонска фудбалска лига-запад ќе го пречека тимот на Пелистер На „р...

80-годишнината од избувнувањето на Втората светска војна низ фотографии

31.08.19 07:00

Амбасадата на Република Полска во Скопје, Почесниот конзулат на Република Полска во Охрид и НУ Центар за култура ”Григор Прличев” – Охрид, организираат изложба...

Конкурс по повод Меѓународниот ден на таткото

24.08.19 10:54

По повод Меѓународниот ден на таткото, 15 септември, Женскиот центар „Бисера“ објавува конкурс на тема Татко Конкурсот трае до 10 септември Информации на тел 075/320-737 OhridNe...

Вечер на “Cool and Bebop Jazz” со триото на Сашо Поповски во Џез ин

23.08.19 08:55

Џез Ин ве кани на уште еден незаборавен концерт, вечер на “Cool and Bebop Jazz” со триото на Сашо Поповски Сашо Поповски е универзитетски професор по гитара на Униве...

Cubalcanica live @ Cuba Libre Beach & Bar

23.08.19 08:30

Во среда, 28 август, на плажата Куба Либре, ќе настапи извонредниот латино бенд Кубалканика Забавата почнува во 22 часот Geplaatst door Cuba Libre Beach op Dinsdag 18 juni 2019...

Гала концерт на „Жељко Самарџиќ“ во ресторан „Острово“

17.08.19 00:21

Одбројувањето започна Часови не делат од долго очекуваниот гала концерт на познатиот балкански музички уметник Жељко Самарџиќ, што ќе се одржи вечерва, 17 август, во ресторан &#...

Посетете го првиот караван за добро здравје со „Виа Фарм“ и д-р Митов

15.08.19 11:21

Аптеки “Виа Фарм” и д-р Александар Митов го организираат првиот караван за добро здравје и живот без болести воОхрид Настанот ќе се одржи утре, од 12 до 15 часот, во...

„Биди тука“ нова песнa и видео спот на популарниот охридски бенд „Броз“

12.08.19 12:42

Охридската музичка атракција „Броз“ во среда, 14 август, во бар „Кадмо“ во центарот на градот, ќе го промовира  видео спотот за новата песна која го носи насловот „Биди тука“ Те...

Во кафе бар „Шила“ промоција на книгата „Синиот час“ од Дора Попова-Узуновски

08.08.19 09:42

Сабота 10 август, во 19 часот, во Кафе бар “Шила“ психологот Дора Попова – Узуновски ќе ја промовира нејзината втора книга, романот „Синиот Час“ Книгата неодамна излезе во...

Премиера на најновото стендап шоу на Никола Тодороски „THIS IS WHO I’M NOT“ вечерва во „Jazz Inn“

06.08.19 11:47

Извонредниот стендап комичар Никола Тодороски, вечерва, во клубот „Jazz Inn“ во Охрид, во рамки на Летниот маратон на комедијата, премиерно ќе го изведе новото шоу „THIS IS WHO ...

Dr Batkoski pod artikli