Охрид - OhridNews
Приказната за новото убаво во Охрид почнува од „Долна Порта“

23.11.20 19:59

Сите градови имаат своја приказна, само Охрид е град приказна А градот приказна крие многу други приказни, убави какви што нема на друго место Во оваа прилика, ред – два з...

СДСМ: И од ВМРО ДПМНЕ добро знаат дека годинава имаме значително помалку врнежи, ама важно им е да ја плукаат власта

23.11.20 15:18

ОК ВМРО ДПМНЕ – Охрид денеска, пак, ја отворија темата за намаленото ниво на Охридското Езеро Ништо не е спорно – намалениот водостој е факт И секако не загрижува сите Но треба ...

Позитивни со Ковид 19 наместо во изолација слободно (можат да) шетаат низ градот?

23.11.20 14:56

„Се е ова поради 5G“… „Сакаат да не чипираат“… „Светски заговор, ќе не контролираат преку вакцината… „Нема да им успее“… „Вирус не постои“… Ова се ...

ВМРО ДПМНЕ: За еколошката катастрофа на езерото вина сноси СДСМ

23.11.20 13:10

Охридското Езеро е пред еколошка катастрофа поради расипничкото однесување на власта на СДСМ Водостојот на езерото се наоѓа на 693,09 метри надморска височина што е за 1 см под ...

Охриѓанка тешко повредена при пад од велосипед

23.11.20 10:42

Вчера околу 1225 часот на велосипедска патека кај Центарот за обука на вода во Охрид, 60-годишна охриѓанка управувајќи велосипед, паднала на патеката Во незгодата, таа се здобил...

Утрово Берово најстудено -7, Охрид на +2, во текот на денот сончево

23.11.20 09:51

Најниска температура во државата изутринава е измерена во Берово, -7 степени, -5 се регистрирани во Струмица, а -4 во Скопје-Петровец, Тетово, Битола, Демир Капија и Куманово Тр...

Прва специјална награда за ОМУ „Методи Патче“ на Меѓународниот натпревар „Млади таленти“

23.11.20 09:39

По повод 75 годишнината од формирањето на ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“, од 13 до 15 ноември се одржа Меѓународниот натпревар „МЛАДИ ТАЛЕНТИ“ 2020, ученичката од ООМУ „Методи П...

Нови 36 случаи со Ковид 19 во Охрид, 57 оздравени

22.11.20 21:08

Во последните 24 часа направени се 2553 тестирања, а регистрирани се 1112 нови случаи на Ковид 19, од кои 36 во Охрид Вкупната бројка на дијагностицирани во земјата е 54743, озд...

Нема прогноза кога ќе заврши автопатот Охрид – Кичево

22.11.20 14:22

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, не сака да прогнозира кога ќе заврши целосно автопатот Охрид – Кичево, но смета дека тој проект напредува Во врска со пат...

Билтен: Двајца повредени во сообраќајка, тројца млади се степале на улица

22.11.20 13:34

Вчера утрото во 0610 часот, на магистралниот пат Охрид – Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу патничките возила „Форд“, со охридски регистарски ознаки, управувано од 37-...

Dr Batkoski pod artikli