Охрид - OhridNews
SDSM BANER IZBORI 2020 POD HEDER
Чулев: Криминалитетот во Охрид значително намален, недостигаат полицајци и опрема, засилени контроли во критичните места за изборите

04.07.20 13:08

Криминалитетот на подрачјето што го покрива Секторот за внатрепни работи Охрид е намален за 30% во споредба со минатата година, истакна министерот за внатрешни работи Наќе Чулев...

СДСМ Дебрца: Се решава деценискиот проблем со водата за пиење во Требеништа, Горенци, Оровник и Подмолје.

04.07.20 13:06

Во моментов се решава децениски проблем со водоснабдувањето во селата Требеништа, Горенци, Оровник и Подмолје, соопшти општинската организација на СДСМ – Дебрца   Акт...

Министерот Чулев денеска во Охрид

04.07.20 08:57

Mинистерот за внатрешни работи Наќе Чулев, денеска ќе оствари работна посета на СВР Охрид и полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Охрид Чулев, претпладнево ќе и...

Нестабилно време со услови за пороен дожд и невреме до средината на идната седмица

04.07.20 08:53

До средината на наредната седмица нашето подрачје ќе биде под влијание на нестабилна воздушна маса која ќе услови честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер Локално про...

Во Охрид 161 активен случај со Covid 19 и 9 оздравени

04.07.20 08:34

Во период од 27 јуни до 03 јули Центарот за јавно здравје Охрид зел материјали за тестирање на присуство на COVID-19 од вкупно 280 лица, 129 во општина Охрид и Дебрца, 114 во оп...

Започна реконструкцијата на улицата „Охридска Бригада “

03.07.20 20:00

Надлежните служби на Општина Охрид, денес започнаа со градежни активности за реконструкција и асфалтирање на ул „Охридска Бригада“ во должина од 527 метри Во рамки на градежните...

Фото: Манастирот Св. Наум Охридски величествен за празникот и во време невреме

03.07.20 18:23

Со векови манастирот Св Наум Охридски им одолевал на искушенијата и разните  премрежја кои биле многубројни низ историјата Но, сите тие минале, доаѓале нови и повторно минувале,...

10 нови случаи на Ковид -19 во Охрид, во Струга 3 нови и 1 починат

03.07.20 16:09

Во последните 24 часа се направени 1454 тестирања, а регистрирани се 165 нови случаи на ковид-19 во Македонија -Скопје 71 -Куманово 15 -Дебар 1 -Штип 10 -Прилеп 5 -Тетово 20 -Ст...

Филипче во Охрид: Нема потреба од воведување нови рестриктивни мерки, но препораките и протоколите задолжително мора да се почитуваат

03.07.20 15:20

Министерот за здравство Венко Филипче задоволен е од работата на Општата болница во Охрид и специјализираната болница за ортопедија и трауматологија „Св Еразмо“ и од нивното брз...

Обновено: Во езерските води се удави 49 – годишен охриѓанец

03.07.20 14:45

16:40 Попладнево  на кејот во центарот на Охрид се случи трагичен настан во кој едно лице се удави во водите на Охридското Езеро Како што информира портпаролот Стефан Димовски о...

Dr Batkoski pod artikli