Охрид - OhridNews
Бурхан Алији нов фудбалер на Охрид!

24.01.20 12:45

Искусниот фудбалер Бурхан Алији е најновото засилување на охридскиот фудбалски состав во зимскиот преоден рок 30-годишниот играч со прволигашко искуство ќе биде огромно засилува...

Полуфинални пресметки на Празничниот турнир во мал фудбал „Охрид 2020“

24.01.20 08:15

Вечерва, со почеток во 19 и 20 часот ќе се одиграат полуфиналните натпревари на првото издание на Празничниот турнир во мал фудбал „Охрид 2020“ Полуфиналната програма ќе ја отво...

Раде Стојановиќ: „Големите“ лиги и ЛШ ми се предизвик, но моментално сум фокусиран на Охрид

22.01.20 21:19

Ракометот во Македонија во името на Раде Стојановиќ има уште еден тренер со највисока лиценца според стандардните на европската куќа на ракометот (ЕХФ) Тренерот на Охрид со „EHF...

Видео: Познати полуфиналистите на турнирот во мал фудбал „Охрид 2020“

22.01.20 09:02

Екипите на Хера Турс Сливница, Златара Бени и Ерол, Авенуе и АСП Пак се учесниците во полуфиналето на првото издание од Празничниот турнир во мал фудбал „Охрид 2020“   Хера...

Фото: Повредата е минато, Иван Тасески тренира со полн интензитет

21.01.20 18:27

Пивотот Иван Тасески тренира со полн интензитет со останатите ракометари од Охрид, откако комплетно ја санираше скршеницата на четвртиот прст од левата рака Тасески се повреди н...

Четврто засилување на Охрид: Дефанзивецот Василев нов член на „Рибарите“

21.01.20 13:28

Охридскиот фудбалски клуб, на вториот ден од подготовките за пролетната полусезона во Втората лига го официјализираше четвртото засилување во зимскиот преоден рок Нов член на Ох...

Четвртфинални натпревари на турнирот во мал фудбал „Охрид 2020“

21.01.20 09:02

Првото издание на Празничниот турнир во мал фудбал „Охрид 2020“ влегува во завршна фаза Денеска на програмата се мечевите од 1/4 финалето по кои ќе бидат познати учесниците во п...

Охрид има тренер по европски мерки: Стојановиќ се закити со ЕХФ Мастер лиценцата

20.01.20 21:29

Актуелниот предводник на охридскиот ракометен клуб Охрид, Раде Стојановиќ се закити со највисоката и престижна тренерска лиценца „EHF Master“ Стојановиќ во романскиот град Букур...

Старт на подготовките: „Рибарите“ ги запалија моторите

20.01.20 13:34

Со позитивна мисла и пријатна атмосфера помеѓу фудбалерите, со старо-новиот тренер Драган Бочески, Градскиот фудбалски клуб Охрид, денеска, означи почеток на подготовките за про...

Фото галерија: Нова година, нов успешен Зимски камп

20.01.20 11:22

Од 11 до 17 јануари, Асоцијацијата на спортови „Спорт за сите-сите за Спорт“ во соработка со Туристичката агенција Глобус травел го организираше третиот по ред Зимски камп за де...

Dr Batkoski pod artikli