Охрид - OhridNews
Значајни резултати на атлетичарите од АК „Охрид трчаТ“ на атлетскиот митинг во Скопје

17.05.22 10:35

42 атлетичари членовите на АК „Охрид трчаТ” учествуваа на атлетски митинг „Светски ден на атлетиката” во Скопје и постигнаа значајни резултати во соодветните категор...

2 златни, 7 сребрени и 6 бронзени медали освои охридските каратисти од карате клуб „Кун-су-то”

16.05.22 15:48

2 златни, 7 сребрени и 6 бронзени медали освои охридските каратисти од карате клуб „Кун-су-то” на меѓународниот карате турнир „Солидарност опен 2022“ кој се одржа на 15 мај во С...

Вардар на крилата на Талески до Купот на Македонија

15.05.22 22:31

Со голот на Филип Талески на неколку секунди до крајот Вардар го совладада Еурофарм Пелистер 23:22 во фуналето на ракометниот куп на Македонија, што се одигра вечерва во салата ...

Охрид останува второлигаш, Воска Спорт во баражот за прва лига

14.05.22 20:04

Со головите на Роберт Митев, ГФК Охрид попладнево на Стадионот Билјанини Извори го совлада Тетекс со 2-0 во последното коло од втората лига запад Со оваа победа Охрид обезбеди о...

Ангелоски со одличен настап во националниот дрес на Балканското првенство во планинско трчање

14.05.22 11:39

Одличен настап на охридскиот спортист, шампион во планинско трчање Дејан Ангелоски, член на АК „Охрид Трчат“, во националниот дрес на Македонија на Балканското првенство во план...

Битка за опстанок на „Билјанини извори“, во Кратово се решава прволигашката иднина

14.05.22 09:25

Во последното коло од Вората фудбалска лига Запад, кое на програмата е денеска, 14 мај, Охрид дома ја пречекува екипата на Тетекс од Тетово Натпреварот директно одлучува за опст...

„Акватика јахтинг“ и „Снегар“ дел од обуката „Клиника за едрење“ во Солун

13.05.22 12:14

Четири тима од клубовите „Акватика јахтинг“ од Охрид и „Снегар“ од Струга се дел од обуката „Клиника за едрење“  за олимписка класа на едрилици 470, која се одржува во Солун, Гр...

Фудбалското игралиште на Градскиот стадион ќе биде затворено за користење од 15 мај до 5 јуни

13.05.22 09:46

Фудбалското игралиште на Градскиот стадион ќе биде затворено за користење од 15 мај до 05 јуни 2022 година информираат од ЈП „Билјанини Извори” Имено во наведениот период ...

Во сабота ГФК Охрид Лихнидос ја пречекува екипата на Тетекс

12.05.22 15:02

Во сабота ГФК Охрид Лихнидос на домашен терен ја пречекува екипата на Тетекс од Тетово во во рамки на 27-то коло од  Втората лига – запад Ова за нив ќе биде последниот натпревар...

Марко Пејчиновски најави за ова лето 10 препливувања во 10 викенди и испливување на 250 километри

12.05.22 08:50

Од како ја започнав својата пливачка кариера до денес правам подвизи кои никој до сега ги нема направено Секогаш сакам да ги кревам стандардите, да направам нешто поголемо, да н...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер