Струга на нозе: Лабуништа против Струга Трим Лум во Втората МФЛ

24.09.18 12:02

Во рамките од шестата рунда во Втората македонска фудбалска лига-запад на Градскиот стадион во Струга ќе се одигра локалното дерби помеѓу Лабуништа и Струга Трим Лум Фудбалерите...

„Галебите“ в среда го добиваат првиот ривал и возниот ред во Првата лига

24.09.18 10:45

В среда со почеток во 12 часот во просториите на Македонската кошаркарска федерација (МКФ) ќе бидат извлечени паровите за првата рунда која ќе означи почетокот на новата сезона ...

Супер лига: Негостопримливи домаќини

24.09.18 09:48

Домашните екипи не покажаа гостопримливост во втората рунда од Супер лигата победувајќи на сите пет натпревари кои се одиграа Со победи на домашен терен Струга и Еурофарм Работн...

Прва МФЛ: Шестата рунда во знакот на гостите

23.09.18 19:09

Шестата рунда во најдобрата фудбалска лига во Македонија помина во знакот на гостите, кои, успеаја да победат на четири од петте натпревари кои се одиграа На победи на гостински...

Втора МФЛ: Голем бод за Лабуништа, Струга шокирана на домашен терен

22.09.18 23:03

Екипата на Лабуништа се врати со голем бод од гостувањето кај тимот на Гоблен Јуниор ремизирајќи 1-1 во петтата рунда од Втората македонска фудбалска лига запад Фудбалерите на Л...

Претседателот на светската атлетска федерација ќе го посети Скопје

21.09.18 21:00

Претседателот на Светската атлетска федерција (ИААФ), Лордот Себастијан Коу, в недела и вo понеделник ќе престојува во Скопје како специјален гостин на Атлетската федерација на ...