Македонија - OhridNews
Прва МФЛ: Струга Трим Лум славеше во Велес, Силекс го декласираше Вардар (видео)

11.04.21 15:05

Фудбалерите на Струга Трим Лум освоија три бодови на гостувањето во Велес, победувајќи го Борец со минимални 1-0 додека Силекс го доби дербито на дното од табелата, совладувајќи...

Убави вести од УЕФА, Македонија ќе игра пред публика на ЕП

09.04.21 22:06

УЕФА потврди враќање на гледачите на Европското првенство ова лето, што значи дека тие кои ќе бидат во можност можат да ги следат натпреварите на македонската репрезентација во ...

Муамед Сејдини: Моја одговорност е македонската фудбалска бајка да продолжи и да се надградува

09.04.21 16:14

Претседателот на Фудбалска федерација на Македонија (ФФМ), Муамед Сејдини и се обрати на јавноста, после серијата критики на негова сметка за мешање во изборот на официјална хим...

„Одиме на ЕП“, официјална химна на Македонија за ЕВРО 2020

08.04.21 19:04

Македонската фудбалска селекција, летово, за прв пат ќе биде дел од европскиот репрезентативен крем и ќе учествува на Европското првенство, кое ќе се одржи од 11 јуни до 11 јули...

Возбудливо реми на Струга и Еурофарм Пелистер 2 за крај на 4-та рунда (видео)

08.04.21 15:45

Екипите на Струга и Еурофарм Пелистер 2 го поделија пленот ремизирајќи 24-24, во последниот натпревар од 4-та рунда во плејофот од Супер лигата Актерите на теренот одиграа возбу...

Македонските фудбалери напредуваа три места на ФИФА рејтинг листата

08.04.21 08:15

Македонската фудбалска репрезентација се искачи три места на најновата ранг-листа на Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) и сега се наоѓа на 62 место Македонскиот национал...

КУП: Силекс ги сруши големите соништа на Струга Трим Лум (видео)

07.04.21 21:24

Екипата на Силекс го зграпчи вториот билет за пласман во финалето во Купот на Македонија, победувајќи ја Струга Трим Лум со 1-0 (0-0), во полуфиналната пресметка, која се одигра...

Енис Барди под истрага во Шпанија за фалсификат на возачката дозвола

06.04.21 19:49

Репрезентативецот на Македонија, Енис Барди е под истрага од шпанската полиција, која се посомневала во исправноста на возачката дозвола После рутинска контрола возачката на Бар...

Академија Пандев ги скроти „лавовите“ и ќе игра во финалето од Купот на Македонија (видео)

06.04.21 15:16

Фудбалскиот клуб Академија Пандев е прв патник во големото финалето од Купот на Македонија Популарните „пандевци“ во полуфиналето ја совладаа екипата на Македонија Ѓорче Петров ...

Селекторот Симовски го објави поширокиот список за двомечот со Романија

06.04.21 14:01

Селекторот на женската ракометна репрезентација, Симе Симовски, го објави поширокиот список со 35 ракометарки за бараж дуелот со Романија за пласман на Мундијалот во Шпанија Сим...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер