Живот - OhridNews

Живот

Музика Максимовски со извонредна инструментална преработка на македонската традиционална песна „За…

Максимовски со извонредна инструментална преработка на македонската...

Автомото „PEUGEOT 308“ избран за „Автомобил на годината во Македонија“ за…

„PEUGEOT 308“ избран за „Автомобил на годината во Македонија“ за 20...

Здравје Близнаци родени 30 години откако биле замрзнати како ембриони, растат…

Близнаците Тимоти и Лидија Риџвеј, родени 30 години откако биле зам...

Филм Во „Џон Вик 4“ Кијану Ривс изговара само 380 зборови

Долгоочекуваното продолжение на „Џон Вик“ веќе е во кината, а ги во...

Здравје Науката потврди: Склоноста кон слатки и масни јадења зависи од…

Склоноста кон слатки и масни закуски е нешто што мозокот самиот го ...

Книга (Видео) Промовирана книгата „Славе Ѓорѓо Димоски во книжевната критика“

Промовирана книгата „Славе Ѓорѓо Димоски во книжевната критика“ од ...

Охрид Излезе од печат книгата „Славе Ѓорѓо Димоски во книжевната критика“

Во издание на општина Охрид, деновиве од печат излезе книгата „Слав...

Здравје Хуманитарна акција за помош на Ана Стојановска

Борејќи се со пост-Ковид19 компликациите, на Ана Стојановска ѝ беше...

Филм Се снима серија за Брижит Бардо

Француската телевизија „Франс 2“ наскоро ќе прикажува ТВ-серија за ...