Филм - OhridNews

Филм

30.08.23 13:12

Вуди Ален во Атина ќе го промовира својот нов, 50.…

Американскиот режисер, глумец и комичар Вуди Ален следниот месец во...

09.06.23 10:01

Шенон Доерти објави дека ракот ѝ се проширил на мозокот

Американската глумица Шенон Доерти, можеби најпозната по улогата на...

30.05.23 11:56

Продолжението на „Bird Box“ на Нетфликс во јули

Нетфликс објави трејлер за продолжението на „Со затворени очи“ (Bir...

25.05.23 10:05

Почина влијателниот авангарден режисер Кенет Енгер

Влијателниот американски авангарден режисер Кенет Енгер, кој им прк...

16.05.23 09:57

Почнува 76. Меѓународен филмски фестивал во Кан

Меѓународниот филмски фестивал во Кан почнува денеска, со црвен теп...

26.04.23 12:08

„Умри машки“: 35 години потоа

Легендарната трилер-акција „Умри машки“ оваа година одбележува 35 г...

20.04.23 09:58

Си-ен-ен: Обновено снимањето на филмот „Р’ѓа“ на чиј сет Алек…

Во Јелоустонски филмски ранч во Монтана неделава се обновува снимањ...

07.04.23 11:08

Oделото на Џон Траволта oд „Треска на саботната вечер“ оди…

Oделото на Џон Траволта oд американскиот филм „Треска на саботната ...

05.04.23 11:13

Продолжението на „Господар на прстените“ со голем пад на гледаноста

Иако студиото „Амазон“ смета дека серијата е успешна и дека гледано...