Околина - OhridNews

Околина

06.12.22 13:20

На „Ќафасан“ уапсен албански државјанин баран со меѓународна потерница

Полициски службеници на граничниот премин „Ќафасан“ синоќа уапсиле ...

06.12.22 09:32

11-ти натпревар по aнглиски јазик за доделување на стипендии во…

ПСУ „Јахја Кемал“ на 17 декември (недела) со почеток во 11 часот го...

05.12.22 13:05

Граѓански Буџет 2023 – Отворен ден со месните заедници во…

Тргнувајќи од нашата заложба да обезбедиме ефикасна граѓанска парти...

02.12.22 15:55

Во Струга отворена изложбата „Ченто биографија низ фотографии“

Патувачката изложба „Ченто биографија низ фотографии“, од прилепски...

30.11.22 19:52

Над 2 милиони евра ќе бидат вложени во развој на…

Советот за развој на Југозападниот плански регион во кој спаѓа и Оп...

29.11.22 14:15

Кривична за стружанец за сторено кривично дело „убиство во обид“

ОВР Струга поднесе кривична пријава против 53 годишно лице од струш...

26.11.22 10:28

Утврдена динамиката за реализација на одобрените проекти за Вевчани преку…

Утврдена динамиката за реализација на одобрените проекти за Вевчани...

25.11.22 16:26

Видео+фото: Се чистат бреговите и коритото на Црн Дрим

АД ЕСМ – Подружница ХЕС Црн Дрим Струга продолжи со проектот за чис...

25.11.22 11:57

Јавната Расправа за Предлог – буџетот на Општина Струга за…

Јавната Расправа за Предлог – буџетот на Општина Струга за 2023 год...