Охридскиот рокер Александар Јосифовски, познат по учеството во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, деновиве го промовираше видео записот за песната „Иди“.

Зад видеото со филмски заплет стои потписот на Кристијан Љушев – „Шпанец Продукција. На гитара свири Мартин Милески, на тапани е Димче Бушиноски, а на бас Дарко Јовески.

OhridNews