Во првиот трејлер за осмото продолжение на научно натастичната сага „Војна на ѕвездите“ конечно повторно го слушаме гласот на Лук Скајвокер. Филмот се фокусира на Ray и Kylo Ren, во основа како нова генерација на Сит и најверојатно Џедај, иако насловот на филмот алудира на нешто друго.

Светската премиера на новото продолжение на “Star Wars” е закажана овој Божик.


првиот официјален трејлер за новото продолжение на “Star Wars: The Last Jedi”

OhridNews