Изминатиов викенд, The Butler на Ли Даниелс ја прегази конкуренцијата во америчките кино-сали и се најде на првото место со заработка од 25 милиони долари. Филмот во кој глумат Опра Винфри и Форест Витејкер, е инспириран од приказна за поранешниот батлер во Белата куќа, Луин Ален.

Ако сте скептични дали да го погледнете овој филм, не се двоумите воопшто. Овој филм зазлужува да се најве во вашата листа на проекции, кои мора да ги гледате.

OhridNews