Популарната хумористична емисија „Фчерашни новости“ во новогодишното издание што се емитуваше вечерва на тв „Телма“ ја промовираше песната „Крисмас сонг“ која воодушеви со длабоката сатира. Погледнете го урнебесниот празничен хит на „Фчерашни новости“. За само неколку часа новиот хит на „Фчерашни“ има десеттици илјади прегледи.