ОГЛАСИ

МВР соопшти детали за тепачката на плажата Горица 3

Вести | Охрид | 22.07.2017 17:08Посети : 3882

На 21.07.2017 година околу 10,30 часот во Охрид на плажата „Немо“, настанала расправија и тепачка помеѓу 57-годишно лице од Охрид, кое стопанисувало со тобоган и шанк на плажата и 33-годишно лице од с.Прељубиште-Тетово, вработен на шанк со кој стопанисува 52-годишен охриѓанец. Потоа во 11,45 часот, лицето Прељубиште, заедно со 52-годишниот охриѓанец сопственик на шанкот на кој работел и уште едно 39-годишно лице од с.Студеничани-Скопје, дошле на локацијата со која стопанисува сопственикот на тобоганот, каде биле присутни и едно лице од Велгошти и уште двајца охриѓани, кои физички биле нападнати. При тоа лицето од Студеничани употребило нож, а 52-годишниот сопственик на шанк дрвена летва.


Во нападот едно од нападнатите лица се здобило со расекотина во пределот на градите, друго со расекотини на главата и левата подколеница, а уште едно со расекотина на левата рака. Повреди им се констатирани во Општа болиница-Охрид, каде им била укажана медицинска помош. За настанот е запознат јавен обвинител, а сите горенаведени лица се повикани во Полициска станица-Охрид. По целосно расчисување и документирање на настанот, против сторителите ќе бидат поднесени соодветни пријави, соопшти МВР.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833