ОГЛАСИ

Нов кошаркар во јатото на „галебите“

Спорт | Охрид | 02.01.2018 20:29Посети : 1318

Новата 2018 година Кошаркарскиот клуб АВ Охрид ја започна со ангажман на нов кошаркар во своите редови. Нов член во јатото на „галебите“ е хрватскиот интернационалец Мартин Јунаковиќ.23-годишниот кошаркар висок 186 сантиметри и тежок 88 килограми после успешните медицински прегледи и се приклучи на екипата и го одржа првиот тренинг со новите соиграчи. Поранешниот младински репрезентативец на Хрватска минатата полусезона ја мина во тимот на Загреб за кој во просек постигнуваше по 29 поени на натпревар. 23-годишниот кошаркар потекнува од школата на Шибеник, а во младинските категории има настапувано за Цедевита и Цибона.Шанса за деби во дресот на АВ Охрид, Јунаковиќ ќе има на дуелот со Борац Чачак кој ќе се одигра во четврток во рамките од Втората АБА лига.


Фото: Нема одмор за охридските кошаркари


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 11 гласови (22%)

Полуфинале - 23 гласови (47%)

Финале - 15 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833