ОГЛАСИ

Охриѓани имаат нов адут за мечот со Кожув !

Спорт | Охрид | 02.02.2018 20:23Посети : 1163

Кошаркарскиот клуб АВ Охрид со нов адут во составот ќе му се спротистави на Кожув во 15-та рунда во Првата кошаркарска лига. Охридскиот клуб го ангажираше Фил Хенри кој претходно успешно ги мина медицинските прегледи.
202-сантиметри високиот играч треба да биде од голема помош за тимот на АВ Охрид во играта под обрачите. 26-годишниот кошаркар тренираше со соиграчите и максимално подготвен е за средбата со Кожув која е од исклучителна важност за охридските „сино бели“.
Останатите кошаркари во ростерот на АВ Охрид одморија од тешкото гостување кај Рогашка во Втората АБА лига и максимално фокусирано го чекаат „второ финале“ за пласман во плејофот во Првата лига.Натпреварот со Кожув во Гевгелија се игра в сабота во 17 часот, а Ohrid News ќе врши директен пренос од спортската сала „26 април“.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833