На 13.09.2022 година во 01.22 часот во СВР Oхрид, пријавено е дека 69 годишно лице од селото Мешеишта, Општина Дебарца, паднал од балкон на семејната куќа и починал, информираат од СВР Охрид.

Смрт без траги на насилство е констатирана од лекар во Итната медицинска помош Охрид, а увид извршија јавен обвинител и полициски екипи, додаваат од СВР Охрид.

OhridNews