Охриѓанецот Антонио Каланоски е најново засилување на Фудбалскиот клуб Лабуништа.

Каланоски кој има офанзивни карактеристики во тимот на Лабуништа се сели од прилепска Победа каде ја мина претходната сезона.

25-годишниот фудбалер со своте искуство играјќи во Првата и Втората лига ќе биде од големо засилување за стратегот Пепи Џигероски.

Лабуништа играчки полека се екипира и стручниот штаб и управата комплетно можат да се насочат кон подготовките за новата сезона.

OhridNews