Караорман и Охрид одиграа без голови 0:0 во Езерското дерби што се одигра попладвено во Струга.

Во натпревар без многу шанси и возбудувања на крајот екипите поделија по бод. Стружани кои во мечот влегоа од претпоследната позција на табелата ја продолжуваат битката за опстанок во Втората лига, додека Охрид кој денеска ја имаше поддршката од верните „Рибари“ на трибините, останува во средината на табелата со 24 бода.

Во следното коло Охрид на 2 март дома ја пречекува Победа.

Г.М.