Ждрепката за четвртфиналните мечеви во ФА Купот не донесе вистинско дерби, откако „големите“ екипи се одбегнаа.

Најинтересна пресметка сигурно ќе биде дуелот помеѓу Лестер – Челси, а другата четвртфиналната двојка ја сочинуваат Манчестер Јунајтед и Брајтон.

Останатите четвртфинални парови ќе се комплетираат со мечевите кои се на програмата денеска и утре.

Двојки:

Шефилд/Свонси – Рождал/Тотенхем

Мен Ју – Брајтон

Лестер – Челси

Виган/Мен Сити – Саутемптон

OhridNews