Екипата на Барсeлона во триумфот (2-0) над Валенсија со кој обезбеди пласман во финалето на Купот на Шпанија имаше неколку поединци кои се издвоија. Бразилецот Кутињо дебитанскиот погодок го постигна за водство 1-0, но сите аплаузи ги „украде“ голманот Јеспер Силесен со неверојатната одбрана. Погледнете !

Првенец за Кутињо, финале за Барселона во Купот (видео) 

OhridNews