Еден од најдобрите стендап комичари и актери Сашко Коцев вечерва за прв пат ќе има свое самoстојно шоу во Охрид.

Коцев во Охрид ќе настапи пред полна голема сала на НУ Центар за култура “Григор Прличев”, кој е целосно распродаден.

OhridNews