Еден од најдобрите стендап комичари и актери Сашко Коцев за прв пат со свое самoстојно шоу во Охрид.

Коцев во Охрид ќе настапи на 6-ти мај 2017 (сабота) во 20:00 часот во големата сала на НУ Центар за култура “Григор Прличев”.

Билетите по цена од 200 денари веќе се пуштени во продажба во музичката продавница Зи Зи Топ.

OhridNews