Џиџи Буфон во голем стил со одбранет пенал на дуелот помеѓу Аталанта и Јувентус во 1/2 финалето во Купот на Италија се врати помеѓу стативите. Искусниот чувар на мрежата го прочита ударот на Гомез и го задржа минималното водство (1-0) после 45 минути игра во Бергамо.

OhridNews