Најдобриот кошаркар во тимот на Кливленд, Леброн Џејмс на дуелот со Филаделфија изведе неверојатен и несекојдневен дриблинг. Џејмс топката ја протна низ нозете на својот соиграч, а тој успеа да помине помеѓу двајца противнички играчи. Да биде кошот уште побогат се погрижи самиот Џејмс кој изнуди и фаул. Погледнете и уживајте !

 

OhridNews