Еден ракометар и еден член на екипата се позитивни на тестот за Ковид -19, – информираат од Ракометниот клуб Охрид.

Двајцата ковид позитивни се изолирани и се во добра здравствена состојба. На симпотими се пожалил уште еден ракометар кој ги очекува резултатите од тестот.

Во текот на следниве денови ќе се тестираат ракометарите, стручниот штаб и останатите членови во екипата. – изјавија од клубот.

Групата А каде се натпреварува Охрид е во мирување 15 дена откако во четвртокот позитивни случаи пријави екипата на Голден Арт КЛ7. Потоа ковид позитивни пријавија Струга и Радовиш.

OhridNews