Македонскиот ракометен шампион Металург доведе две нови интернационални засилувања за престојните натпревари во Супер лигата.


Во Автокоманда пристигнаа пикерот Драган Вргоч и десниот бек Ѓорѓе Голубовиќ кои ќе треба да му помогнат на клубот за што подобри денови.

Екипата на Зомимак ќе биде сериозен конкурент на Металург за втората позиција откако струмичкиот суперлигаш во своите редови ги доведе Никола и Велко Маркоски.

Ohridnews