ЕБУ соопшти дека е направена грешка во сумирањето на гласовите од Белосрусија и го корегира конечниот пласман на неодамна завршената Евровизија. Така нашата претставничка официјално е првопласирана според гласовите од жирито, а севкупно го освои седмото место.

За потсетување на изборот на песна на Евровизија, што се одржа во Тел Авив, Израел, победи Холандија.

OhridNews