Голманот на Манчестер Сити, Едерсон со две бравурозни интервенции во еден напад во стилот на неговиот колега од Манчестер Јунајтед, Давид де Геа спаси чист погодок и изедначување на дербито. Бразилецот прво го одбрани ударот на трагичарот Лукаку, а потоа и на Мата и ги откажа „ѓаволите“ од поволен исход. Погледнете !

Лукаку го уништи Јунајтед, Сити маршира кон тронот во Англија (видео)

OhridNews