Репрезентативците на Македонија, стручниот штаб и останатата експедиција во словенскиот град Љубљана го прославија големиот Христијански празник Божик.

Ракометарите, пречекани беа од голем број на македонци во црвката Св. Климент Охридски во Љубљана. Најсреќен во барањето на паричката беше кондициониот тренер Петар Баснарков.

„Црвено жолтите“, во Словенија се подготвуваат за Европското првенсвто кое ќе почне на 9 јануари. Македонија на големата сцена ќе се појави на 10 против селекцијата на Украина.

OhridNews