На 31.01.2023 во 23.45 часот во зграда на улица „Ристо Крле“ во Струга нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу И.Б.(59) и Г.П.(36), двајцата од Струга, информираат од СВР Охрид.

Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

OhridNews