Пол Погба ја доби пресметката со својот постар брат Флоријан, откако Манчестер Јунајтед со 3-0 го совлада тимот на Сент Етјен на Олд Трафорд. Фамилијата Погба беше во фокусот, а шоуто го украде мајката која на трибините се појави со половичен дрес од двете екипи.

ЛЕ: „Црвените ѓаволи“ непогрешливи на Олд Трафорд, Рома ја потона подморницата (видео)

OhridNews