Вардар го елиминираше Охрид во 1/4 финалето од Купот на Македонија во ракомет. Денеска во Скопје Вардар славеше со 38:30, во ефикасен меч во кој нападот беше пред одбраната. Охрид во првото полувреме пружи голем отпор, имаше и водство во тој дел од натпреварот, но второто полувреме се беше во знакот на Вардар.

Како изгледаше куп средбата помеѓу Вардар и Охрид погледнете од фотографиите што ги направи фотографот на OhridNews, Анамарија Момироска.

Вардар и Охрид одиграа ефикасен ракометен меч

OhridNews