Репрезентативецот на Македонија, Елиф Елмас по кој знае кој пат ја покажа своја фудбалска генијалност. Фудбалерот на Наполи на последниот тренинг пред утрешниот меч со Словенија во европските квалификации постигна неверојатен погодок. Елмас ја затресе мрежата шутирајќи зад гол линијата. Исто како големите фудбалски мајстори. Погледнете!

OhridNews