Англичанецот Гери Невил ја одржа првата пресконференција и се појави на првиот тренинг откако беше промовиран за нов тренер на Валенсија.


На клупата од Валенсија, Невил ќе има пеколно крштевање од актуелниот првак Барселона кој е прв ривал на англичанецот во шпанската Ла Лига.


Светот остана вчудоневиден од одлуката на Валенсија да го ангажира екс фудбалерот на Јунајтед кој до сега немаше ниту еден ден искуство во менаџерските води.

Ohridnews