Во рамки на 9-то коло од втората кошаркарска лига на Македонија тимот на ГКК Охрид ја пречекува екипата на КК Соколи 1933 од Штип која се наоѓа на втората позиција на табелата.

Натпреварот се игра Сабота во 14:30 часот во спортската сала Билјанини Извори.
Согласно протоколите за заштита од Ковид-19 дозволено е присуство на гледачи до 50 % од вкупниот капацитет на салата. Гледачите задолжително е да прикажат сертификат/потврда за извршена имунизација или сертификат/потврда за прележан Ковид-19 во последните 45 дена.  Задолжително е носење на заштитна маска.

 

OhridNews