Голманот на Барселона, Јеспер Силесен имаше бравурозна одбрана на дуелот со Спортинг Лисабон кој неговиот клуб го доби со 2-0. После одбранетиот обид напаѓачот Бас Дост кој шутираше му честиташе на својот сонародник. Погледнете !

OhridNews