Екипата на Лабуништа која ќе се натпреварува во Втората фудбалска лига-запад е следна дестинација на охриѓанецот Сашо Ѓорески.

Дефанзивецот во тимот на Лабуништа ќе им се придружи на Дејан Лескароски, Наум Џалески и Александар Далчески кои претходно парафираа договори со клубот.

Покрај Ѓорески новајлијата во второлигашкото друштво ги промовираше и Илија Далчевски, Никола Димов и Арди Полиши.

Лабуништа пласман во Втората лига обезбеди по пат на бараж, а подготовките ги започнува денеска во Струга.

OhridNews