Во четвртото коло од Супер Лигата, ГРК Охрид ќе гостува во Радовиш кај истоимената екипа. Натпреварот е со почеток во 19:00 часот, во спортската сала 25-ти мај.

Моментално РК Радовиш се осми на табелата, додека ГРК Охрид се на четвртата позиција.
Во минатотото коло ГРК Охрид загуби од шампионот Вардар што беше прв пораз на Гладијаторите сезонава, додека Вардар има максимален ефект, екипата на РК Радовиш во третото коло оствари победа во натпреварот со РК Скопје.

 

OhridNews