Во рамки на 7 коло од Супер лигата ГРК Охрид ќе се соочи со екипата на РК Бутел на гости во Скопје во сабота (16ти октомври). Натпреварот ќе се одигра со  почеток во 19:00 часот, а директен пренос ке се врши на МРТ.

 

По шест одиграни средби ГРК Охрид и РК Бутел се на делба на 5-то место на табелата во Супер лигата со по 12 бода.

 

OhridNews