Во рамки на 12-то коло од Супер Лигата „гладијаторите“ ќе се сретнат со екипата на РК Тиквеш во Кавадарци. Натпреварот ќе се одигра на 26-ти ноември во петок со почеток во 19:00 часот.

Во рамки на 11-то коло ГРК Охрид одигра нерешено против Еурофарм Пелистер 2 и моментално  се наоѓа на седмата позиција на табелата со 16 освоени бода.

 

 

OhridNews