ГРК Охрид утре гостува на МРК Куманово, во рамки на 4 коло од Супер лигата. Екипата напорно работи во пресрет на мечот и најавува голема борба за први гостински бодови во новата сезона, велат од клубот.

Атмосферата во тимот е на потребното ниво, а играчите се подготвени за новиот првенствен предизвик, додаваат.

Натпреварот МРК Куманово – ГРК Охрид се игра од 19 часот.

OhridNews