Златан Ибрахимовиќ со два погодоци одигра клучна улога во триумфот на Пари Сент Жермен против Ница (3-0) во 17-та рунда од Првата француска лига. Тој по завршувањето на мечот израдува едно дете подарувајќи му го дресот преку редарите. Погледнете !

Ohridnews