Кошаркарите на АВ Охрид натпреварот со Шкупи го одиграа во еден здив и заслужено ги освоија бодовите победувајќи го домашниот состав 101-80. Но, жртва на „галебите“ покрај екипата на Шкупи беше и главниот судија Сашко Терзиевски кој падна на земја после сударот со Рос Кенет во текот на вторaта четвртина. Погледнете !

Прва лига: „Галебите“ со 100-ка го прегазија Шкупи во Чаир (видео)

OhridNews