Кошаркарите на АВ Охрид забележаа пораз на гостувањето кај Рогошка 102:76, во рамки на 16-то коло од Втората АБА лига. Воедно ова беше петнаесетти пораз на дебитатнот во регионалното натпреварување.

Најефикасен кај охриѓани беше Јанковиќ со 25 поени, Зимиќ уфрли 17 и имаше 11 скока.

Следниот меч КК АВ Охрид го игра на домашен терен на 7-ми февруари со Динамик.

Г.М.