Екипите на Брегалница – Работнички и Хоризонт Турново – Шкендија ги сочинуваат полуфиналните двојки во Купот на Македонија.


Првите натпреварите од полуфиналето ќе се одиграат на 2 март додека реваншите на 13 април следната година.

Фудбалерите на Работнички се бранители на трофејот, а три екипи кои до сега биле дел од најдобрите четири ќе ја напаѓаат круната на „романтичарите“.

Ohridnews